Puškyn aka kalach má pořád plnej zásobník! | Pilsenskills.cz – miluj Plzeň, miluj hip hop!
custom user image
Puškyn aka kalach má pořád plnej zásobník!

Puškyn aka kalach má pořád plnej zásobník!

puskynakakalach

Náš rozhovor se rodil asi na padesáti místech. Jeho části máme rozepsaný po telefonech, facebookových zprávách, nahraný na diktafonu a snad milion jointů se odebralo do atmosféry. Ale je to tu! Pilsenskills ti přináší rozhovor s Puškynem Nikodemem. Rider a zároveň founder labelu 323 00, člen formace PNZKJS a chlap, kterej ještě žije v době, když ty vstáváš na brigádu. Jestli neumíš kalit, radši ho ani nezvi na drink, jestli nejsi otevřenej novým věcem, nepouštěj si jeho muziku. Na potkání ti vyrobí custom snapback a v politice podporuje defenestraci.

1) Otázka, která zajímá všechny-kde jsou PNZKJS?
PNZKJS jsou furt tam kde byli, ve stejným městě, akorát se to určitým způsobem dělí, protože každej pracuje na svých projektech. Dohromady ale v budoucnu budeme pracovat na společných věcech.

2) Na čem momentálně dělá Puškyn Nikodem?
Dělám na EP, který bude brzo hotový a potom se bude pracovat na desce.

3) Sledoval jsi volby? Jak hodnotíš výsledek?
Já asi tyhle věci nesleduju, protože to prcam, takže ani nehodnotím výsledky.

4) Co momentálně posloucháš? A co je podle tebe deska roku 2013 CZ/svět?
Poslouchám úplně všelicos. Všechno ve všech žánrech, takže úplně všechno J. Tenhle rok bych řekl, že je dobrá deska od Jamese Colea. Byl jsem i na křtu v Bueně a jsem spokojenej. Anebo mě baví věci, který teprve vyjdou J.

5) Co ti přineslo a nebo vzalo vydání „Teď a nebo nikdy“?
Přineslo spoustu příležitostí, lidí, kontaktů, věcí… Vzalo? Asi nic. Nebo možná hodně, ale asi to není tak důležitý jako to, co to přineslo. Víc plus, než mínus.

6) V současný době se na naší scéně dost řeší „srdíčka, budhismus“ apod. Jaká je tvoje životní filosofie (v kostce :) )?
Moje filosofie je možná určitým způsobem podobná. Je mi příjemný, když se někdo snaží myslet pozitivně.

7) Co bys poradil začínajícím MCs ty?
Asi bejt sami sebou a osobitý. Dělat to po svým, nechodit ve šlépějích nikoho. Jinak to podle mě nefunguje. Forma s penězma nefunguje tak čistě.

8) Po celý republice vznikají nový „lejbly“ skoro víc, než kapely. Čím si to vysvětluješ a jak na to nahlížíš ty, jako vůdce smečky 323? Jaký to je vést label?
Já nejsem úplně vůdce sám. Nebo nejsem sám, kdo k tomu nějakým způsobem přispívá a hejbá s tím. Co se týče labelu, tak mám spíš takovej horší názor v tom, že pociťuju, že je s tím spíš víc starostí, než radostí. Samozřejmě je dobrý se s nějakýmalidma dávat dohromady a fungovat. Tam je ale zase horší to nějakým způsobem dirigovat a věnovat tomu energii. Jsem rád za nový a mladý lidi, kteří dělají teď s náma, ale zase na druhou stranu mám spoustu svých věcí. Nevadí mi nikomu pomáhat, ale na druhou stranu je to spousta další práce navíc. 323 v roce 2013 menežoval hlavně Zkrat Kratochvíl, takže velký díky za dobrou práci!

9) Už máš nakoupený dárky? Jsi fanatik, nebo to necháváš na poslední chvíli?
Já nejsem moc nákupčí. Věci spíš vyrábím nebo nakupuju dopředu. Ale tenhle rok možná výjimečně padne volba na 24. Prosince na Tesco J.

10) Je nějakej seriál/y, kterej jedeš pravidelně? Jakej styl filmů tě nejvíc bere?
Tj mám rád Futuramu, tudíž i Simpsonovi a rád sjíždím dokumenty, psychologický věci, komedie. Prakticky všechny dobře zpracovaný nebo věci s naprosto převratnou myšlenkou.

11) Co vlastně očekáváš o rapu? Chceš se někam dostat, máš svý cíle?
Vlastně jsem zjistil, že nestojim o to bejt nějaká megahvězda. Je pro mě důležitější mít svůj život a tohle dělat jen proto, že mě to baví. Kdybych v budoucnu eventuelně mohl brát hudbu jako business, tak by mohla přijít doba, kdy bych potřeboval z toho mít prachy a to by mohlo vést k tomu, že by se ztrácela hodnota. Což se pro mě děje se 75% interpretů v ČR i zahraničí. Je pro mě mnohem důležitější bejt originál než trendy.

12) Co tě vlastně živí, když ne rap?
Když zrovna neutrácim obrovský peníze, který jsem vydělal díky rapu a megakoncertům, tak vyrábíme custom snapbacks a kulichs.

13) Tvůj vzkaz na závěr?
Než začneš kritizovat to, že se někdo někde vysral, tak se nejdřív podívej před svuj barák, co jsi tam zvládnul vytvořit, když ses zvracel z kalby. AKA vždycky začínej u sebe.

Kenas / Pilsenskills

Komentáře

komentářů

5 podobných příspěvků

article: facebook comment

tady budou komentáře z facebooku