ROZHOVOR: Brejchus Pavián plánující, vzpomínající a cynický! | Pilsenskills.cz – miluj Plzeň, miluj hip hop!
custom user image
ROZHOVOR: Brejchus Pavián plánující, vzpomínající a cynický!

ROZHOVOR: Brejchus Pavián plánující, vzpomínající a cynický!

Na akce, na kterých jsem vídal hrát Brejchuse, jsem chodil co si pamatuju. Pamatuju si akce v Runwayi, pamatuju si jak kdysi dávno mojí tehdejší kapelu vyřadil v nějakým contestu v Mariánkách. Patří k symbolům podsvětí města Plzně a u majku se angažoval ještě v době, kdy Viktorku nikdo nebral vážně. Můžeš si pamatovat jeho starší krů Konvoj, která vznikla po buněčným dělení formace Divokej západ, kde působil se Snupem, Tomou a Dracem. Ještě předtím vypátrej v paměti složení Antiwirus, kde rapovali Brejchus, Toma a Toli.

Brejchus, ověnčený vavříny z prvního místa contestu RING 4 MC teď připravuje nový matro, který by nám rád představil. Mrkni na následující rozhovor.

brejchus 1

0) Otázka mimo rap – jak se máš?
Mám se jednoduše skvěle :)

1) Kdy a proč u Tebe přišel zlom a změnil sis jméno z Brejchuse na Brejchuse Paviána? Má to nějakej hlubsí význam?
Myslim si, že vyloženě hlubší význam to nemá. Počátky týhle přezdívky pocházejí z doby kolem roku 2008, kdy jsem u Olivera nahrál svou první pořádnější věc s názvem Funky Pavián a postupem času mi to asi díky moji povaze a kladnýmu vztahu k parties všeho druhu prostě zůstalo jako přízvisko :D .

2) Ze singlu „Může bejt hůř“,který jsi nedávno vypustil, je cítit tvůj postoj k sociálním tématům. Změnilo se něco od dob Houbovky?
Tak, změnilo se určitě dost. Přece jen je to věc stará 4 roky a já mam pohled ať už na věci okolo mě, život nebo třeba hudbu taky už krapátek jinej. Ale nadruhou stranu si nemyslím, že bych se chtěl začít věnovat nějak víc věcem se sociální tématikou. Spíš naopak, chci si udržet svůj nadhled, ne bejt onálepkovanej jako ten s politickejma textama. Popravdě se dá říct, že mi to ani neni sympatický, zakládat na tomhle tvorbu. Chci dělat hudbu co lidi baví, ne nasrává. Potřeboval sem se nahlas vyjádřit k mýmu pohledu na svět kolem mě a zároveň si zachovat svůj cynismus, o kterým i Miloš Kopecký tvrdil, že je výsadou inteligentních lidí :) .

3) Kdo Tě zná ví, že jsi v poslední době spíš Pražák. Jaký je Tvůj postoj k Plzni? Očekáváš, že Ti (co se týče hip hopu) ještě něco dá, nebo sem jezdíš už jen na omáčky? :)
Plzeň byla, je a vždycky zůstane srdcovní záležitost. Je pravda, že už se tam nedostanu zdaleka tak často jako za starejch časů, ale pokaždý, když tu sem, tak si to užiju naplno, potkat co nejvíc známejch a rozjet to jako back in the days. A co se týče muziky, sem na plzeňáky pyšnej. Myslim si, že se tady dělá dobrá hudba ať už hiphop nebo jiný žánry. A do budoucna určitě plánuju spolupráce ať už s MCs tak s producentama a dalšíma hudebníkama…

4) Česká scéna radikalizuje. Co si o tom myslíš? Sleduješ beef ve kterém figuruje Rytmus a jak to na Tebe působí? Na jakou stranu by ses případně postavil?
Popravdě řečeno, vim hovno. Musel jsem se nejdřív trochu informovat abych moh na otázku vůbec odpovědět. Nevidim do toho, ale z mýho subjektivniho pohledu musím říct, (a není to pro mě lehký) páč sem Paťovi dlouhou dobu přicházel na chuť, že už z principu fandim jemu. Jestli můžu soudit podle rapu, už jen to, že je na jeho straně Separ je pro něj výhra. Rakbyho neznám, Suvereno mě nebaví a vůbec vlastně, nebaví mě celá tahle filozofie seberevolt a objímání stromů. Přijdou mi jak nějaký jehovisti. Když už HipHop, tak ten real, kterej pochází z ghett a špíny a ne z luhů a hájů plnejch zpívajících ptáčků a kytiček. Kort hlásat někde něco o lásce k bližnímu a dávání si života dohromady na homoletních táborech a pak si zároveň za show říct honorář srovnatelnej s Rytmusem je prostě pokrytectví a demagogie.

5) Co plánuje Pavián do budoucna? Nebo třeba v následujícím půl roce? Můžeme se na něco těšit?
Nechci už radši nic slibovat, ale vypadá to, že tahle pecka se dá brát jako první zveřejněná věc na můj připravovanej mixtape, kterej zároveň bude i mým debutem. Dále se pak pomalu ale jistě formuje projekt a zároveň první věci s legendou Divokýho Západu RAEKem aka Booczechem aka Lil Moc aka Žil Moc, se kterym momentálně obejváme stejnej bejvák v Nuslích na Synkáči :) .

brejchus 2

6) Beat pro svoji nejnovější věc sis vypůjčil. Jak se to má? Žádný beatmaker v ČR není schopný se trefit do Tvého vkusu?
To vůbec, mam dohodnuto celkem dost věcí s opravdu velice šikovnejma klukama. Tahle věc už se nějakej tejden válela v šuplíku, na vypujčenym beatu už nebylo co upravovat, tak sme to poslali ven. Ale musim říct, že poslední dobou se s dobrejma producentama celkem roztrh pytel. Hodně lidí začíná objevovat nový soundy což je moc dobře.

7) V minulém rozhovoru jsme se ptali Koryho na jeho vysněný feat. Jak to máš ty? S kým bys chtěl ideálně udělat pecku? (rap, beat, zpěv…)
Tak co se týče ČR, asi největší radost bych měl kdybych byl na společný věci s Jamesem Colem. V celosvětovym měřítku bych pak dal duši za to mít na featu zkerovanyho rednecka z Alabamy Yelawolfa, Tyler the Creator. A z UK třeba Astroid boyz a beat od jejich producenta “15 year old Della“…píšu to zpatra, samozřejmě by jich bylo mnohem víc….tyhle jména mě napadaj okamžitě…

8) Neděláš hip hop, ale rapuješ do rychlejších inster. Jak ses k tomu dostal a jak vůbec v ČR vypadá tahle „alternativní“ scéna?
Hele sranda je, že moje první live vystoupení na freemajku vlastně nebylo ani do Hiphopu ale do Junglů ještě ve starym Inspiralu. A už tehdy sem zjistil, že to jde a že mě to baví. Dalších pár let bylo hiphopovejch s občasnejma jamama s plzeňskejma DJz u nás na Locháči, tehdá známejma jako Contact with Evil. Díky těmhle zkušenostem mě v roce 2010 napadlo přihlásit se do pražský soutěže pro DnB MCs “RING 4 MCS“, kterou jsem ten rok a ještě 2 roky potom vyhrál a díky tomu jsem zjistil, že mě to vlastně baví víc a je mi to bližší než hiphopová kultura. Nevim jestli bych to nazval alternativní scéna, dnb scena je v ČR řekl bych celkem početná a rozšířená a já se k tomu v podstatě jen přisral. Pořád sou lidi, který moje hajpování do setu vyloženě sere. Dnb hlavně poslouchaj lidi, pro který to neni jedinej styl, maj rádi i jinou hudbu. A jak se řiká, sto lidí, sto chutí. Znam lidi od DnB, který maj větší přehled o HipHopový scéně než já

9) Kde vlastně nahráváš svoje věci? Nějaký label?
Jak jsem řikal, spojili sme síly s Lil Moc a díky jeho kontaktům zářidili u nás doma myslim celkem dobrý zázemíčko k nahrávání. Jeden z výsledků můžete slyšet právě teď, i když se zvukem zatim bojujem a finální master budem určitě přenechávat znalejším :) . Pracovní název studia je STUDIO SKLÍPKAN :)

10) Rozhovor je hotov. Za redakci Pilsenskills díky! Máš nějakej vzkaz na konec?
Všecky bych chtěl pozdravit a popřát brejden !!! Pak už jen říct neřešte hovna a poslouchejte dobrou hudbu, je to zdravý :) Jinak vás pobodam :)

 

Kenas / Pilsenskills.cz

Komentáře

komentářů

5 podobných příspěvků

article: facebook comment

tady budou komentáře z facebooku